O tejto stránke

Autorka článkov: Anna Svrčeková, poradca pre výživu a wellness

Bydlisko: Ružomberok
E-mail: asrbk@centrum.sk
Telefón: 0918 149 760

Ľudské telo má veľké vlastné regeneračné schopnosti. Lekár, liečiteľ alebo bylinkár má pacienta na tejto ceste podporiť a pomôcť pacientovi nájsť cestu k rovnováhe a tým ku zdraviu. Takýto človek má vlastne funkciu poradcu a pomocníka. Ja pri tejto porade a pomoci používam viacero metód.

Najskôr trochu o tom, čo ma k tejto ceste priviedlo. Tento rok je to 33 rokov, čo pracujem v zdravotníctve ako zdravotná laborantka. Moja práca mi umožňuje dobrú orientáciu v tom, ako sa vo všeobecnosti mení naša zdravotná kondícia. Zažila som doby pravidelných kontrol zdravotného stavu , tzv. KVOP , kedy ľudia chodili na pravidelné kontrolné odbery za účelom preventívneho sledovania zdravotného stavu. Myslím, že to bolo celkom dobré, bolo menej časté , že človek prišiel k lekárovi a dozvedel sa, že je vo vážnom zdravotnom stave. V súčasnej dobe sa na prevenciu dbá menej, je vkladaná skôr do rúk pacientov. Niektorí ľudia si daný stav uvedomujú a niektorí pomenej.

Ja sama som bola prinútená všímať si moje telo. Mala som zdravotné problémy, ktoré ma prinútili všímať si, čo sa v mojom tele deje. Najskôr som moje zdravotné problémy riešila zmenou stravy. Pomocou zmeny stravy sa mi podarilo vyriešiť niektoré zdravotné problémy. Nebolo to ale ešte celkom v poriadku, a tak som začala študovať čínsku medicínu, kde som sa dozvedela o energii obiehajúcej v ľudskom tele a o jej zákonitostiach platiacich pre ľudské telo. Choroba je strata rovnováhy medzi dvoma energiami (Jin a Jang). Neskôr som si urobila masážne kurzy, kde som sa naučila pracovať jednak s mojim telom, ale aj s telom človeka hľadajúcim zdravie. O tieto skúsenosti by som sa chcela s Vami podeliť.

Pri práci s človekom, hľadajúcim cestu k svojmu zdraviu, používam súbor nasledujúcich metód:

Byť chorým je nepríjemné. Môže to byť zároveň cestou, ako nájsť sám seba. Lekár, liečiteľ alebo bylinkár môžu byť našimi poradcami  a ukázať nám možnú cestu, ako zdravie prinavrátiť. Nikto to ale za nás nemôže urobiť. My sami najlepšie vieme, aké cesty k chorobe viedli. Aký bol náš život, čo nás tešilo, čo nás trápilo a ako sme so o svoje telo starali. Poradcovia nás na našej ceste môžu chvíľu  sprevádzať, uľahčiť nám pomocou rôznych techník. Môžu nám ukázať možné smery a naučiť nás, ako sa máme o svoje telo a svoju dušu starať. Jedným z nich by som chcela byť aj ja.

Certifikáty

numer. diplom

numerologia Martin

rodinné fig. koštelácie


certifikat_8